Projekt Centrum kulturalno – handlowo – usługowego RYNEK PIWNA dla potrzeb Łodzian i lokalnych wytwórców produktów tradycyjnych regionu łódzkiego.
Celem było utworzenie wielofunkcjonalnej przestrzeni, nowoczesnego targowiska produktów ekologicznych i rękodzieła.
Zaprojektowane zostały również strefy z gastronomią i funkcją turystyczno-kulturalno-edukacyjną.
Wśród cennych, wiekowych drzew oraz budynków zabytkowych stanowiących ciekawy przykład zbudowanego przez Izraela Poznańskiego zespołu szpitalnego z początku XX wieku, w bezpośrednim sąsiedztwie Manufaktury wykreowana została zielona strefa, w formie naturalistycznego parku powiązanego z ryneczkiem – targowiskiem z produktami ekologicznymi od lokalnych rolników i wyrobami regionalnymi, z restauracją i pawilonami parkowymi o różnorodnej funkcji.
Powstała przestrzeń miejska o własnej tożsamości, tym bardziej niezwykłej, że opartej na nieodkrytych dotychczas przez Łodzian niebywałych walorach historycznych i przyrodniczych miejsca.
Nowe Centrum umożliwi lokalnym sprzedawcom (ekorolnikom) możliwość handlu na zadaszonym targowisku całorocznym, a także w pawilonach „letnich” wkomponowanych w zieleń i istniejącą historyczną zabudowę. Obok intensywnie zurbanizowanej i praktycznie pozbawionej zieleni Manufaktury zaprojektowana została wyjątkowa strefa wypoczynku z zacisznymi zakamarkami parku, z możliwością dokonania eko-zakupów, bezpośredniego kontaktu z wybranymi producentami bio-żywności, konsumpcji ww. wyrobów, wymianą wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Sposób zagospodarowania, zaadaptowanie historycznych budynków dawnego szpitala Poznańskiego, wprowadzenie eko targowiska o tradycyjnych formach sprzedaży, mała architektura, wyeksponowanie przepięknych okazów drzew i nowe nasadzenia tworzą atrakcyjną oazę ciszy, relaksu, wypoczynku, małych ekozakupów i wytchnienia od „klimatu” i gwaru Manufaktury.