Lokalizacja: Warszawa, Mińska 40
Klient: M40 Sp. z o.o.
LAUENBURGISCHE TREUHAND GROUP
Powierzchnia 2600 m2
Projekt


 
2021
Projekt budowlany zamienny
Projekt przetargowy
wraz z organizacją przetargu na wyłonienie Generalnego Wykonawcy
Projekt wykonawczy
Projekt wnętrz
Realizacja 2020 - 2022
z nadzorem autorskim
i inwestorskim AGG
 

 
 
Kompleksowy projekt budynku szkolnictwa wyższego: dom studencki z lokalem usługowym oraz garażem na parterze przy ul. Mińskiej w Warszawie został wykonany na zlecenie niemieckiego inwestora.
Zlecenie objęło również project management oraz promocję inwestycji.
Życzeniem Inwestora było, aby estetyka obiektu spełniała standardy europejskie oraz tworzyła przyjazne miejsce pobytu dla środowisk akademickich osadzone w nowoczesnej estetyce z elementami streetartu.
Program zakładał wyburzenie istniejącego dotychczas w tej lokalizacji budynku i wybudowanie na jego miejscu, na stosunkowo niewielkiej działce. 9-kondygnacyjnego obiektu:
(1 kondygnacja podziemna, 8 kondygnacji naziemnych), pokrytego zielonym dachem, w którym przewidziano pokoje 1-, i 2 - osobowe z aneksami kuchennymi i łazienkami dla około 60 studentów, pokoje do nauki i pracy w grupach (chillout’y); klub studencki, dostępne dla wszystkich użytkowników aneksy kuchenne oraz wewnętrzny ogród oraz sklep.
Obiekt został wyposażony w najnowsze technologie elektroniczne, posiada również współczesny system dostępu z kodami, nie wymagający recepcji.
Grupa AGG, opracowując branding dla nowej marki jest autorem logo i nazwy inwestycji, szaty graficznej oraz materiałów marketingowych i graficznych oraz wizualizacji. Dodatkowo zaprojektowano charakterystyczny neonowy logotyp, osadzony we współczesnych trendach, pozwalający łatwo zidentyfikować inwestycję.
Realizacja została objęta nadzorem autorskim i inwestorskim AGG.
Zespół AGG opracował szczegółowy projekt aranżacji wnętrz wszystkich pomieszczeń oraz iluminacje obiektu
i terenu.
Pokoje w akademiku to apartamenty o wysokim standardzie, w których studenci mogą w komfortowych warunkach uczyć się i wypoczywać. Elementem wyposażenia każdego pokoju w akademiku są indywidualnie, ergonomiczne, szczegółowo zaprojektowane meble.
Aranżacja pozostawia  jednak także pole do popisu studentom i umożliwia im personalizację pokoi, chociażby przez możliwość zawieszania na ścianach, tablicach, półkach ich prywatnych dekoracji.
Celem projektantów było stworzenie miejsca, w którym studenci będą się czuć jak we własnym domu.
Budynek jest dostosowany do przyjęcia osób z niepełnosprawnością ruchową.


 
wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl