Lokalizacja: Warszawa, Mińska 40
Klient: M40 Sp. z o.o.
LAUENBURGISCHE TREUHAND GROUP
Powierzchnia 2600 m2
Projekt


 
2021
Projekt budowlany zamienny
Projekt przetargowy
wraz z organizacją przetargu na wyłonienie Generalnego Wykonawcy
Projekt wykonawczy
Projekt wnętrz
Realizacja 2020 - 2022
z nadzorem autorskim
i inwestorskim AGG
 

 
 
Kompleksowy projekt budynku szkolnictwa wyższego, domu studenckiego z lokalem usługowym oraz garażem na parterze przy ul. Mińskiej 40 w Warszawie, w bliskim sąsiedztwie warszawskiego kampusu Uniwersytetu SWPS, został wykonany na zlecenie niemieckiego inwestora. Obiekt spełnia standardy europejskie, wnętrza osadzone w nowoczesnej estetyce z elementami streetartu tworzą przyjazne miejsce pobytu dla środowisk akademickich.

Program zakładał wyburzenie istniejącego budynku mieszkalnego i wybudowanie na jego miejscu, na stosunkowo niewielkiej działce, 9-kondygnacyjnego obiektu (1 kondygnacja podziemna, 8 naziemnych), pokrytego zielonym dachem, w którym przewidziano  1-, i 2 - osobowe pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami dla około 60 studentów.

Wyposażony w najnowsze technologie obiekt posiada hotelowy bezkluczykowy system dostępu bez recepcji.
Zespół AGG opracował szczegółowy projekt aranżacji wnętrz. Pokoje w akademiku to apartamenty o wysokim standardzie, w których studenci mogą w komfortowych warunkach uczyć się i wypoczywać. Projektanci AGG zaprojektowali meble indywidualnie dla każdego pokoju. Swobodna aranżacja, zainstalowanie tablic, półek i makiet, ruchomych opraw oświetleniowych, umożliwiają personalizację wystroju. Celem projektantów było stworzenie miejsca, w którym studenci będą się czuć jak we własnym domu.

W ogólnodostępnych, wieloosobowych, wyposażonych w nowoczesne multimedia pokojach, użytkownicy mogą się uczyć, pracować w grupach, organizować minikonferencje i eventy. Chillout’y oraz klub studencki, duże aneksy kuchenne dostosowane do wspólnego gotowania oraz wewnętrzny ogród i mały sklepik tworzą idealne warunki dla miejskiego stylu życia w formule coliving. Nowoczesny akademik to przestrzeń do mieszkania, pracy, nauki i rozrywki w jednym miejscu, miejsce wspólnoty młodych ludzi, w którym każdy żyje swoim życiem, stając się jednocześnie częścią wyjątkowej społeczności.

AGG opracowała branding dla nowej marki, logo, nazwę, materiały marketingowe i graficzne oraz wizualizacje. Zaprojektowano charakterystyczny neonowy logotyp, osadzony we współczesnych trendach, pozwalający łatwo zidentyfikować inwestycję oraz iluminacje obiektu i terenu.

Realizacja została objęta nadzorem autorskim i inwestorskim AGG.

Budynek jest dostosowany do przyjęcia osób z niepełnosprawnością ruchową.


 
wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl