Lokalizacja: Łódź, Arturówek
Klient: Miasto Łódź
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi
Powierzchnia terenu: 1285 m2
Projekt: 2020 wszystkie fazy kompleksowego, wielobranżowego projektu zagospodarowanie terenu, przyłącza, sieci
Realizacja: 2020 - 2021
Projekt modernizacji przystani, w tym istniejącego głównego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu nabrzeża - na obszarze o powierzchni 1285 mkw powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi.
Przystań zlokalizowana jest w Lesie Łagiewnickim w Łodzi, nad zbiornikiem wodnym Arturówek, na terenie kompleksu rekreacyjno- sportowego, popularnego miejsca spotkań Łodzian. Przystań ulokowana jest w samym sercu tego obszaru, przy głównym moście nad ciągiem stawów.
Celem projektantów było wyjątkowe zagospodarowanie pasa nabrzeża oraz stworzenie miejsca dla Łodzian, które stanie się celem wycieczek i znakiem rozpoznawczym całego terenu.
Punktem wyjścia dla modernizacji przystani  było połączenie natury i designu, stworzenie założeń estetycznych o ponadczasowym charakterze. W obydwu budynkach przystani zastosowano ekologiczne rozwiązania materiałowe i estetyczne.
Kompleks tworzy spójną całość o lekkich ponadczasowych, szlachetnych walorach estetycznych, pozostając w harmonii z otaczającą przyrodą, dając użytkownikom poczucie przyjemności i radości z korzystania.
Program funkcjonalny przystani jest zorientowany na uprawianie sportów wodnych, wypoczynek i relaks, ekologię i edukację.
Przystań w Arturówku  to: urządzona designersko promenada nad stawem, wypożyczalnia kajaków z „szafą”  na sprzęt wodny w kształcie statku, wypożyczalnia rowerów wodnych i kijków Nordic walking, punkt informacji o Lesie Łagiewnickim i Wzniesieniach Łódzkich,
mini biblioteka (do poczytania na miejscu) i mini księgarenka, tarasy widokowe - relaksownia, ławki, leżaki, hamaki, placyki dla dzieci, zabawki proekologiczne, edukacyjna piaskownica ze szkieletem dinozaura, atrakcyjny  ogród leśny: z typową dla terenów Wzniesień Łódzkich roślinnością, ogród „kamienny” z  głazami narzutowymi, leśna pasieka, ogródek roślin miododajnych i ziół.
Przystań została dostosowana do  potrzeb osób niepełnosprawnych, zaprojektowano specjalistyczny pomost dla do wsiadania na kajak.
Wzdłuż całego nabrzeża powstała długa ławka z ozdobnym oświetleniem
Projekt iluminacji dla całego terenu czyni miejsce atrakcyjnym również po zmierzchu.
 
 
wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl