Lokalizacja:Łódź, Stary Rynek
Klient:Fundacja Urban Forms
Projekt:2016 projekt budowlany
i wykonawczy, 2017 ponowna odsłona
Realizacja:2016 z nadzorem autorskim AGG
Jerzy Janiszewski, mieszkający w Hiszpanii grafik i autor logo „Solidarności", zaprojektował dla Łodzi, na zaproszenie Teresy Latuszewskiej - Syrda, prezes fundacji Urban Forms, miejską instalację artystyczną WSTĄŻKI. Artysta zmieniał już swoimi pracami oblicza takich miast jak Madryt czy Barcelona. W 2016 roku olbrzymia i wielobarwna miejska instalacja 3 miesiące szeleściła nad całym Starym Rynkiem w Łodzi. AGG zapewniła projektowi całą oprawę prawną, techniczną i formalną.

Wybór lokalizacji dla instalacji jest szczególny. Stary Rynek w Łodzi leży w granicach układu urbanistycznego
i krajobrazu kulturowego "Stare Miasto", wpisanego do gminnej ewidencji zabytków miasta Łodzi. Instalacja wizualna składała się z zaprojektowanych w AGG czterech stalowych wież stojących w czterech narożnikach Rynku. Między wieżami została rozpięta sieć, do której zamocowano tysiące różnobarwnych wstążek, każda wstążka o długości około 10 m i szerokości 7-5 cm.

Ogromne, ażurowe, stalowe maszty konstrukcyjne o wysokości 16 metrów były nie tylko elementem nośnym „dachu” ze wstążek, stanowiły same w sobie piękną i ciekawą formę przestrzenną. Energetyzująca, szeleszcząca, mieniąca się kolorami instalacja stałą się latem 2016 roku tłem dla wielu artystycznych eventów, inicjatyw, wystaw, wspaniałą „akcją marketingową” Łodzi.
wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl