Lokalizacja:Łódź, ul. Techniczna 3/5
Klient:SEW Eurodrive Polska Sp. z o.o.
Powierzchnia użytkowa:3 490 m2 (2001) + 5329 m2 (2013) = 8819 m2
Projekt:2001 wszystkie fazy kompleksowego, wielobranżowego projektu, zagospodarowanie terenu, przyłącza, drogi, obsługa w języku niemieckim, 2013 - koncepcja rozbudowy
Realizacja:I etap 2001 - 2002 nadzór autorski AGG i funkcja inwestora zastępczego oraz rozbudowa 2013 - 2014
SEW Eurodrive to lider systemów napędowych, producent motoreduktorów i układów automatyki przemysłowej, działający w myśl swojego firmowego hasła „Poruszamy świat" (Driving the word). Nieczęsto zdarza się, by inwestor, zwłaszcza planując budowę fabryki, oczekiwał tworzenia od projektanta oryginalnej architektury. Międzynarodowy holding SEW znany jest na całym świecie z oryginalnych obiektów przemysłowych, o wysokich walorach estetycznych. Jakość w każdej dziedzinie jest siłą napędową holdingu.

Szef firmy SEW Ernst Blickle kierował się dewizą, że „architektura jest wizytówką firmy i zawsze się opłaca”
i dlatego zorganizował konkurs na projekt fabryki i siedziby głównej w Polsce w 2000 roku AGG wygrała konkurs i wykonała projekt dla jednego z pierwszych inwestorów zagranicznych w Łodzi.

SEW jest wszędzie tam, gdzie chodzi o ruch - ta myśl przewodnia inspirowała architektów AGG. Dlatego budynek SEW nie stoi, on jest w ruchu, przesuwa się, odrywa od ziemi, faluje, pochyla się. Dynamikę obiektu tworzą proste, wzajemnie się przenikające, wręcz ascetyczne bryły. Ich ekspresja wyraża się w skośnych, pochylonych ścianach i w „podkreślających ruch" proporcjach elewacji. Ten niekonwencjonalny efekt AGG uzyskała stosując na fasadach budynku biurowego i przyległej hali tylko dwa materiały: srebrną blachę falistą i szkło.
AGG stworzyła siedzibę SEW Eurodrive, która jest symbolem: „architekturą ruchu", a także „ruchem architektury". Wyrafinowana prostota rozwiązań i proporcje obiektu przesądziły o jego odbiorze, spowodowały, że stał się on ponadczasowy” ciągle atrakcyjny i... intrygujący. Dlatego planując rozbudowę po ponad 11 latach od powstania obiektu, SEW Eurodrive założył, obok zaspokojenia oczywistych nowych potrzeb funkcjonalnych i technologicznych, absolutną konieczność kontynuacji, tzn. spójności kompozycyjnej części rozbudowywanej
i przebudowywanej z architekturą projektu pierwotnego.

Już w 2000 roku projekt przewidywał rozbudowę zakładu w kilkuletniej perspektywie czasowej. Realizacja projektu z 2000 roku - z założenia - była pierwszym etapem przyszłej „całości" - pełnej dynamizmu bryły obiektu. Projekt rozbudowy powstał w 2013 roku.

czytaj więcej

wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl