Lokalizacja:Łódź, Rondo Solidarności
Powierzchnia użytkowa:6200 m2
Projekt:2013
Projekt PORTA CIVITAS ACADEMICAE powstał w ramach studium urbanistycznego oprawy wjazdu do Łodzi od strony Warszawy i potrzeby „porządkowania przestrzennego" okolicy Ronda Solidarności. Wjazd do miasta od strony stolicy zieloną reprezentacyjną aleją Palki zamyka Rondo Solidarności o charakterystycznym układzie
w kształcie owalu. Tu właściwie zaczyna się miasto, jego zurbanizowana tkanka. Owal ronda tworzą dotychczas kościół Świętej Teresy, łuk zabudowy mieszkaniowo - usługowej (po dwóch stronach ulicy Pomorskiej)
i biurowiec Green Horizon.

Jednak doskonale widoczny z ronda słynny już PARAGRAF - budynek Wydziału Prawa i Administracji, nie tworzy „ściany" placu, a przez swoje oddalenie od Ronda wydaje się w porównaniu z innymi budynkami pozornie niski. Dlatego projekt budynku Porta Civitas Academicae pomiędzy Rondem i gmachem Wydziału Prawa i Administracji jest elementem uzupełniającym i podkreślającym owal Ronda Solidarności. Dlatego jest jednocześnie reprezentacyjną „bramą” prowadzącą do Campusu Uniwersytetu Łódzkiego i symbolem Akademickiej Łodzi.

W budynku zostaną zlokalizowane: centrum promocji dla kandydatów i studentów, centrum informacji targów, muzeum akademickie, centrum wystawiennicze, siedziby wydawnictw akademickich, centrum koordynacji współpracy między uczelniami, siedziby organizacji studenckich, centrum współpracy akademickiej z Unią Europejską.

Dziś siła dobrego wizerunku jest bezcenna. Dzięki naszej koncepcji architektonicznej Łódź Akademicka otrzymała obiekt – symbol, integrujący łódzkie uczelnie, doskonale je reprezentujący i wpisany w przestrzeń miasta.
wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl