Lokalizacja:Łódź, ul. Piotrkowska / róg ul. Wigury
Klient:prywatny
Powierzchnia użytkowa:2010 m2
Projekt:wszystkie fazy kompleksowego, wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego, zagospodarowanie terenu, przyłącza, drogi
Realizacja:2017 - 2018
Nowa Kamienica - Apartamenty PANORAMA PIOTRKOWSKA znajdują się w świetnej lokalizacji: w samym centrum Łodzi, przy kultowej ulicy Piotrkowskiej.

Sześciokondygnacyjny narożny budynek ma w rzucie układ litery „L" o ramionach wzdłuż ulicy Piotrkowskiej
i Wigury i harmonijnie wpisuje się w objętą ochroną konserwatorską ulicę Piotrkowską. Z panoramicznych okien i z tarasów roztacza się wyjątkowy widok na główną ulicę miasta.

Poprzez kształt, zróżnicowaną wysokość budynku, zaokrąglenie rozległych okien i narożników, PANORAMA PIOTRKOWSKA weszła w udany dialog z architekturą sąsiednich kamienic.

Na fasadzie zastosowaliśmy dwa kolory, podkreślając efekt przenikania się dwóch elewacji: tej „należącej" do ulicy Piotrkowskiej i tej „należącej" do ulicy Wigury.
Parter oraz pierwsze piętro przeznaczone są na handel oraz usługi. Na narożniku zaproponowałam rozległy podcień - charakterystyczny dla łódzkiej zabudowy.

Na wyższych kondygnacjach zlokalizowane zostały mieszkania o zróżnicowanym charakterze: rodzinne, ekonomiczne o niebanalnym układzie oraz nowoczesne jednoprzestrzenne studia z myślą o potrzebach młodych użytkowników. Natomiast na najwyższej kondygnacji znajdują się luksusowe apartamenty z tarasami
z widokiem „ponad dachami Łodzi" na całą ulicę Piotrkowską.

Dla elewacji nocą przewidziana jest iluminacja świetlna. Chciałam w tym wyjątkowym tętniącym życiem miejscu stworzyć prestiżowe lokale handlowe i biurowe oraz wygodne mieszkania dla wyjątkowych ludzi ceniących sobie bliskość kultury i centrum miasta - we współczesnej kamienicy, godnej ulicy Piotrkowskiej.

czytaj więcej

wszystkie projekty

Kontakt

Personel biura stanowi
zespół utalentowanych
architektów i inżynierów.

Zapraszamy do naszego biura - zawsze znajdziemy
dla Państwa najlepsze rozwiązanie projektowe


kontakt z biurem

Telefon

+ 48 42 630 55 66
+ 48 42 630 55 99

Mail

agg@agg.pl